Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Volby do obecního zastupitelstva na podzim 2018

Volby do obecního zastupitelstva na podzim 2018Datum konání:
14.6.2018

Vážení spoluobčané,

 dovolte mi, abych Vás oslovil v souvislosti s volbami do obecního zastupitelstva, které se budou konat 5. a 6. října 2018.

Proč Vás oslovuji už nyní v červnu 2018?

Volby jsou sice až v říjnu – 5. a 6. října, ale už koncem července (31.7.2018 do 16,00 hod) musí volební strana odevzdat kandidátku se všemi náležitostmi, jako je seznam kandidátů a u nás, kde jsou nezávislí kandidáti i tzv. „petici“ s podpisy 7% trvale hlášených občanů obce, že danou kandidátku podporují.(min. 55 podpisů).

Budou sestaveny minimálně dvě kandidátky, které iniciují členové současného zastupitelstva, kteří mají zájem pokračovat v novém volebním období. V minulých volbách v roce 2014 to bylo Sdružení nezávislých kandidátů Rabštejnská Lhota a Sdružení nezávislých kandidátů Smrkový Týnec. Každá kandidátka by měla mít v ideálním případě po 15-ti občanech s právem být volen.

Prosím Vás všechny, kdo máte zájem pracovat v budoucím zastupitelstvu obce, abyste:

  1. oslovili současné vedení obce, že byste rádi byli na kandidátce pro volby do zastupitelstva obce v roce 2018 a to nejlépe do 10. července 2018 nebo

  2. můžete sami iniciovat a sestavit další kandidátku do těchto voleb.

Tento článek zveřejňuji s relativním předstihem, máme zájem, aby všichni občané, kteří se chtějí podílet na řízení věcí naší obce, byli včas informováni a měli možnost si do vedení obce zvolit lidi, kterým věří.

 V Rabštejnské Lhotě dne 14.6.2018

 Vladimír Pecina, starosta obce